Új szolgáltatásunk!!! VBF - Villamos Biztonsági Felülvizsgálat
Az alábbi méréseket alkalmazzuk (a teljesség igénye nélkül):
Szigetelési ellenállás
A szigetelési ellenállás vizsgálat a villamos berendezések és hálózatok üzembiztonságának és tűzbiztonságának alapvető ellenőrző eljárása. Fő célja, hogy meggyőződjön arról, hogy a feszültség alatt álló részek és a földelt részek (vagy a berendezés burkolata) között, illetve a fázisvezetők között nincs olyan alacsony ellenállású szigetelési hiba, ami áramütést, rövidzárlatot vagy tűzesetet okozhatna.
Földelési ellenállás
A földelési ellenállás vizsgálat a villamos berendezések és hálózatok áramütés elleni védelmének és villámvédelmének kulcsfontosságú ellenőrző eljárása. Fő célja, hogy meggyőződjön arról, hogy a földelőrendszer ellenállása megfelelő-e ahhoz, hogy hibaáram (pl. testzárlat, villámáram) esetén biztonságosan elvezesse az áramot a földbe, megelőzve ezzel a veszélyes érintési feszültség kialakulását és a túláramvédelmi eszközök (vagy villámvédelmi rendszerek) megfelelő működését.
Védővezetők és EPH összekötések folytonosságvizsgálata
A védővezetők és az EPH (egyenpotenciálra hozó) összekötések folytonosságvizsgálata a villamos biztonsági felülvizsgálat egyik alapvető és kiemelten fontos része. Célja, hogy biztosítsa a hibavédelem (áramütés elleni védelem) és a potenciálkiegyenlítés hatékonyságát.
Hurokimpedancia
A hurokimpedancia vizsgálat az áramütés elleni védelem (hibavédelem) hatékonyságának ellenőrzésére szolgáló kulcsfontosságú mérés a villamos berendezések felülvizsgálata során. Fő célja, hogy meggyőződjön arról, hogy zárlat (testzárlat) esetén a védelmi eszköz (pl. kismegszakító, olvadóbiztosító, áram-védőkapcsoló) megfelelő időn belül le tud kapcsolni, elkerülve ezzel a veszélyes érintési feszültség fennállását.
Vonalimpedancia
A vonalimpedancia vizsgálat a villamos berendezések és hálózatok felülvizsgálatának egy speciális mérése, amely a várható rövidzárlati áram meghatározására szolgál.
RCD-vizsgálat (FI relé)
Az RCD (Residual Current Device), magyarul áram-védőkapcsoló vagy FI relé vizsgálatának hatálya a villamos biztonság, különösen az áramütés elleni védelem szempontjából kiemelten fontos. Mivel az RCD-k a hibavédelem alapvető eszközei, működésük rendszeres ellenőrzése elengedhetetlen.
Fázissorrend
A fázissorrend vizsgálat a háromfázisú villamos hálózatok és berendezések helyes működésének és biztonságának ellenőrzésére szolgáló mérés. Fő célja annak megállapítása, hogy a fázisvezetők (L1, L2, L3) egymáshoz képest milyen sorrendben érik el a feszültségcsúcsukat. Ez kritikus fontosságú számos háromfázisú berendezés, különösen a forgó gépek (motorok) helyes és biztonságos üzemeltetéséhez.