Új szolgáltatásunk!!! VBF - Villamos Biztonsági Felülvizsgálat
Sajnos megint van hibás frissítés, amit kiadott a Microsoft.
Ne telepítsétek a KB4554364 frissítést (ez volt az előző rossz, de még néhány gépen előfordulhat, hogy letöltődött) és a mostani nagyobb frissítést, aminek a száma KB4549951.
A KB4549951 frissítés többek között ezeket a hibákat okozhatja:
a számítógép teljesítményét drasztikusan lecsökkenti, a WiFi és a Bluetooth kapcsolatokat megszakíthatja, az USB-vel csatlakoztatott eszközöket nem ismeri fel a gép, az Outlook nem működik, a távoli asztali kapcsolatnál csak egy fekete ablak jelenik meg, a számítógép újraindítási parancsra nem indul újra.
Van egy javító frissítés is, amit viszont telepíteni kellene azoknak, akiknek nem megfelelően működik a gépük és ennek a száma a KB4550945.
A frissítések verziószámát a Start menü - Gépház - Frissítés és biztonság lapon tudjátok megnézni, a frissítési sor végén zárójelben van jelezve.
Egyszerűen fogalmazva, a legújabb Windows frissítés ismét ismert hibával rendelkezik, amely korlátozhatja az alkalmazások internethozzáférését, vagy jelentősen lelassíthatja a kapcsolati sebességet
A Microsoft ismét egy megbízhatatlan Windows frissítéssel rukkolt elő, ahogy az elmúlt évben egyre többször előfordult. Ilyenek voltak például:
törölt szoftver
teljesítményproblémák
akkumulátor problémák
hálózati problémák
stb.
Ezúttal azonban, amivel a világon a legnagyobb problémát tudják okozni, - lévén aki teheti otthonról dolgozik a koronavírus miatt -, a 2020 márciusi frissítés a Windows 10 és néhány Windows 7 (akik rendelkeznek továbbra is frissítési jogosultsággal) operációs rendszert futtató számítógépen okoz csak igazán nagy problémát.
Ez nem egy kisebb frissítési hiba, ez egyszerűen megszünteti az internethozzáférést és a VPN kapcsolatot a fentebb említett operációs rendszert futtató számítógépeken.
Sajnos egyelőre nem lehet kikapcsolni ezt a Windows frissítést.
A pontosan a probléma:
Manuálisan vagy automatikusan konfigurált proxyt használó eszközök, vagy virtuális magánhálózati kapcsolatok (VPN) "Korlátozott" vagy „Nincs internetkapcsolat” állapotot mutatnak az értesítési területen lévő „Hálózati kapcsolat” állapotjelzőjében.
Sokszor magánál a hálózati kapcsolatok működésénél belső hibát, vagy meghatározhatatlan hibát jelez.
A virtuális tárcsázó szolgáltatások kapcsolatait esetleg törli, úgymint VPN, PPPoE, PPTP, stb.
Problémát okoz az internet elérésében a WinHTTP vagy WinInet protokollt használó alkalmazásoknál. Az ilyen érintett alkalmazások például a következők:
Microsoft Teams
Microsoft Office
Office365
Outlook
Internet Explorer 11
Microsoft Edge egyes verziói.
Ez a Microsoft által kiadott információk szerint bármelyik a Windows 10, vagy Windows 7 operációs rendszert futtató számítógépen előfordulhat a legújabb frissítési csomag települése után.
Egyszerűbben fogalmazva, ez azt jelenti, hogy van egy kritikus hiba, amely lelassíthatja az alkalmazásokat az internetes kommunikáció során, esetleg teljesen megakadályozza ezeket az alkalmazásokat az internet elérésében, de legrosszabb esetben a hálózati kapcsolatokat teljesen használhatatlanná teszi.
Ez most nagyon kritikus probléma az otthoni munkavégzés fázisában ha az alábbi operációsrendszer verziók egyike fut az Ön számítógépén:
Windows 10 1909-es verzió
Windows 10 1903-as verzió
Windows 10 1809-es verzió
Windows 10 Vállalati LTSC 2019 verzió
Windows 10 1803-as verzió
Windows 10 1709-es verzió
Windows 7 verzió
akkor a hiba előfordulási esélye frissítés után több mint 80%.
A Microsoft elismeri a hiba meglétét és dolgoznak egy megoldáson, ami egy soron kívüli javító frissítés lesz, de április elejénél előbbre nem ígérik a megoldást. Addig az a javaslatuk, hogy ne indítsa senki újra a számítógépét.
A Microsoft-nak is ésszerűbb lett volna követni a Google példáját, és egyelőre kihagyni a Windows frissítéseit. A Google korábban bejelentette, hogy egyelőre nem ad ki frissítéseket a Chrome böngészőhöz vagy a ChromeOS platformhoz, mivel nem akarnak semmilyen funkciót véletlenül működésképtelenné tenni vagy megakadályozni a használatot, amikor milliók támaszkodnak a szoftverükre, miközben otthonról dolgoznak.
Nem ez az egyetlen hiba a legújabb Windows 10 frissítésekkel, egyébként. A "Reset this PC" nevű funkcióhiba ismert, hogy alvó, vagy készenléti üzemmódból nem mindig ébreszthető fel a számítógép, vagy az Avast és AVG víruskereső leáll és nem indul újra magától, csak egy teljes számítógép újraindítás után.
A Transport Layer Security (TLS) kapcsolatok is sikertelenek lehetnek, vagy időtúllépést jelezhetnek, amikor csatlakozik, vagy megpróbálja folytatni a kapcsolatot a készenlét elhagyása után.
Ha Ön is azon szerencsétlenek közé tartozik, akinek a gépe már letöltötte ezt a frissítést és a Windows az újraindítást kéri, hogy telepítsen néhány frissítést, amelyet a közelmúltban letöltött, azt tanácsoljuk, hogy még véletlenül se tegye.
Hagyja a számítógépet alvó állapotban vagy bekapcsolva, csak ne állítsa le, vagy indítsa újra, legalábbis addig, amíg a Microsoft ki nem adja a javítást, ami kijavítja ezt a rendellenességet.
A feltelepült frissítés visszavonásával, vagy törlésével nem áll helyre a működőképes állapot.
A MongoDB egy ingyenes és nyílt forrású dokumentum-adatbázis. A NoSQL nevű adatbázisok családjába tartozik, amely különbözik a hagyományos tábla alapú SQL adatbázisoktól, például a MySQL és a PostgreSQL...
Rendszertámogatás Kft. | 2019 december 10. 22:45